14. kolo ligy prípraviek U10 FC Petržalka akadémia – FK Rača 3:2

Ahojte,

Minulú nedeľu sme nastúpili na ďalší zápas ligy – v Petržalke proti domácim FC. V bráne opäť Paťko Zajko, Jakub Karul, Timko Toplanský, Adrián Androvič, Martin Kadlečík, Matej Keszöcze, Vilko Jurdík, David Neupauer, Dominik Hullman v poli.

Druhý jarný súťažný zápas sme začali koncentrovane. Napriek viacerým zmenám, a absenciám sme hrali dobre. Súpera sme nepúšťali do vyložených šancí, naopak, my sme hrozili z protiútokov . Táto taktika sa nám darila a po góle Davida sme viedli 1:0 . Tak skončil aj polčas. V tom druhom  Petržalčania zvýšili tlak, snažili sa vyrovnať, no boli sme to opäť my, kto dal gól – Timo zvýšil na 2:0. Navyše sme mali ešte zopár vyložených šancí, ktoré sme nevyužili …Našu streleckú smolu sme korunovali nepremeneným pokutovým kopom….!!! Ak by sme viedli 4:0 nikto by nemohol nič povedať… Zákonite musel prísť trest.  Súper gólom z kategórie veľmi lacných znížil na 1:2. Ten akoby im vlial nových síl, nám tie naše začali ubúdať… Vyrovnanie a následné otočenie vývoja v predposlednej minúte zápasu na 3:2 v prospech chlapcov z Petržalky nás „ položilo „ na kolená….

Zápas to bol bojovný, tvrdý, vo vysokom tempe, napínavý … Divákom sa musel páčiť. . Vyhrávať 2:0, nepremeniť jedenástku, viacero ďalších príležitostí , taká prehra mrzí … Jedna z najhorších prehier v sezóne. Dravosť, väčšia chuť po víťazstve a šťastie v tento deň bolo na strane chlapcov z pravého brehu Dunaja…. Z chýb, ktoré sme urobili sa treba poučiť, zapamätať si ich a vyvarovať sa im v budúcnosti… Dúfame, že už zajtra 08/04/2017 to budeme my, kto v zápase proti Karlovej Vsi spraví menej chýb a bude sa radovať z víťazstva…

Fanúšikova ĎAKUJEME !!!

Tréneri U10