Výborné výkony na Záhoráckom pohári

V sobotu 12.4.2014 sa naši chlapci z futbalovej školičky – družstvo U 6 zúčastnili na  Záhoráckom pohári, ktorý sa odohral na prírodnej tráve  ihriska vo Vrádišti (okres Skalica).

Chalani predviedli sympatické výkony, ktoré podporili aj dvomi víťazstvami, dvomi remízami a jednou prehrou.

Turnaj odohrali títo hráči:

Leon Kocián, Matúš Kocián, Marek Sobolič, Dominik Hulmann, Alex Ulrich, Filip Havlíček, Timotej Toplanský, Adrán Androvič, Siniša Belay.

Výsledky FK Rača:

1. FK Rača – FC Spartak Trnava 1 : 3 (Timko, alebo Matúš?)

Do turnaja sme vstúpili prehrou (nakoniec jedinou na turnaji). Súper išiel do vedenia v 3.minúte. My sme vyrovnali v 5. minúte Timkom, alebo Matúšom (ani oni sa nevedeli zhodnúť kto dal gól, obaja kopli do lopty súčasne).Súper nám strelil ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazil.

2. FK Rača – FK Senica 8 : 0 (Timko 3, Aďo 3, Marek, Matúš)

V zápase s mužstvom, ktoré odohralo svoj prvý turnaj sme boli od začiatku lepší, náš gólostroj naštaroval Timko už v prvej minúte, potom preťaženú obranu súpera prekonali Marek v 5.min., Aďo v 10., Timko v 11.,opäť Timko v 12., Aďo v 14., Matúš v 14. a kanonádu ukončil Aďo v 15.minúte.

3. FK Rača – RSM Hodonín 2 : 1 (Timko a Filip)

Náš najlepší zápas s družstvom, ktorého sme o body pripravili iba my.Do vedenia nás dostal Timko už v 10. sekunde. V 8. minúte Filip bombou zvýšil na 2:0. Súper znížil, ale v dramatickom závere sme víťazstvo udržali.

4. FK Rača – SK Líšeň 1 : 1 (Marek)

Do zápasu so známym súperom sme vstúpili dobre, súpera sme zatlačili na jeho polovicu a prevahu sme vyjadrili Marekovým gólom. V 10.minúte prešiel všetko čo mu stálo v ceste Timko, ale strela netrafila bránu. Súper prebral iniciatívu a v 11. minúte vyrovnal na konečných 1:1.

5. FK Rača –  ČSFA Malacky 2 : 2 (Timko 2)

Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme šance, nevedeli sme ich premeniť. Ako na to ukázal v 6. minúte kapitán Timko, ktorý nás dostal do vedenia. Potom sme prestali hrať z račianskych živých kenguriek boli zrazu spiace medvede, čo súper využil na otočenie skóre. Ešte že sa minútu pred koncom prebudil kapitán Timko, ktorý vyrovnal.

Hodnotenie turnaja:

Dnes sme odohrali prvý turnaj vonku na tráve a chalani potvrdili svoj talent. V bráne spoľahlivo prvé tri zápasy chytal Leon. Na posledné dva zápasy išiel do brány Matúš a až na zaváhanie pri druhom góle Malaciek, kedy sledoval asi lietadlo na oblohe, chytal a rozohrával výborne. Marek dnes odohral svoj najlepší turnaj, spoľahlivý v obrane a nebezpečný v útoku, právom bol vybraný medzi hviezdičky turnaja. Hviezdou turnaja bol kapitán Timko, ktorého bolo dnes celé ihrisko. Zvádzal tvrdé súboje a bol streleckým lídrom družstva. Alex sa dnes miestami strácal, pri lepšom sledovaní lopty mohol streliť niekoľko gólov. Aďo dal hattrick Senici, ale v ostatných súbojoch sa nevedel presadiť. Filip, keď sa sústredí na futbal je prospešný pre mužstvo, dal krásny gól, treba byť pozorný ako na ihrisku tak aj na striedačke.

Dominik aj Siniša dnes takisto bojovali ako draci, ale strelecké kopačky si nechali v Rači.

Na záver veľké ďakujem rodičom za servis okolo detí a za najlepší fanklub na turnaji.

P.S. Nabudúce nesmiem zabudnúť vlajku!

M.A.