
Termín: 21. a 22.09.2019
Kategória : U 11
ZOSTAVA :
Nahálka , Tisoň, Kovář, Lisický, Janči, Zajko, Lang, Bachan, Almáši, Teplý, Oberhauser, Tolt, J.Červinka, L.Červinka.
VÝSLEDKY FK RAČA V SKUPINE
FK Rača – MFK Vítkovice 3 : 2 (Kovář 2, J.Červinka, )
FK Rača – Sigma Olomouc 0 : 1
FK Rača – 1.FC Slovácko 2 : 4 (Lisický, Kovář)
FK Rača – Duslo Šaľa 3 : 0 (Lisický, J.Červinka, Tolt)
FK Rača – Bohemians Praha 0 : 2
FK Rača – Juventus Žilina 1 : 1 (Teplý)
FK Rača – Tecnofutbol Austria 3 : 1 (Janči, Kovář, Bachan)
VÝSLEDKY FK RAČA V SKUPINE O 9. – 12. MIESTO
FK Rača – 1.HFK Olomouc 2 : 1 (Lisický, Janči)
FK Rača – Tecnofutbol Austria 0 : 1
FK Rača – FC Petržalka 2 : 1 (Janči, L.Červinka)
HODNOTENIE TURNAJA:
Cez víkend 21. – 22.09.2019 sme sa zúčastnili tradičného futbalového turnaja “Podzimního futbalového turnaja FK Hodonín pre U 11”. Turnaj sa odohral v krásnom prostredí, na kvalitnom trávniku ihriska v Šardiciach. Turnaja sa zúčastnilo 16 kvalitných družstiev, rozdelených do 2 skupín. Hralo sa súčasne na 4 ihriskách, 15 metrov pred bránou súpera aj na ofsajdy.
Boli sme zaradený do skupiny, kde naši súperi vzbudzovali rešpekt, ale naši chalani sa súperov nezľakli. Do turnaja vstúpili víťazstvom s kvalitným tímom z Vítkovíc. Nasledovali 2 prehry z technicky vyspelými družstvami z Olomouca a zo Slovácka, kde sme pri troche šťastia mohli súperom uchmatnúť bod/body. Po obede sme zvíťazili nad Šaľou a potom nás čakal zápas s neskorším víťazom : “klokanom” z Prahy. Na súpera sme vyleteli vysokým pressingom, len škoda, že sme naše šance nepremenili. Prehrali sme 0:2,ale určite sme neboli horším tímom. Na záver sobotného programu sme remizovali v zápase, keď nás nakoniec táto remíza “obrala” o postup medzi 5. – 8. miesto.
Nedeľnú porciu zápasov sme zahájili výhrou nad Tecnofutbolom z Viedne. Potom sme pokračovali v skupine o 9. a 12.miesto, kde sme najprv zvíťazili s HFK Olomouc, smolne prehrali s hráčmi z Viedne a na záver sme vyhrali v bratislavskom derby.
Čo povedať záverom? Veľké poďakovanie patrí usporiadateľom z FK Hodonín pod vedením pána Bízu. Zorganizovali skvelý turnaj v skvelom prostredí. K výbornej úrovni turnaja určite prispel aj náš tím: vo všetkých zápasoch férovo vzdorovali súperom, aj keď sme pár zápasov prehrali, prehry berieme motivačne, hráči aspoň videli, že ešte môžeme pridať v medzihre, v hre s priestorom, určite aj v individuálnej technike a presnom zakončení. Veľké poďakovanie patrí hráčom za výbornú reprezentáciu klubu. Po chorobách, ktoré postretli polovicu družstva nebolo jednoduché odohrať 10 zápasov po 25 minút/zápas bojovali, čo im sily stačili. Cenné skúsenosti, ktoré nazbierali treba zúročiť v tréningovom procese a ďalších zápasoch. Chlapci potešili aj šéfa moravského fanclubu FK Rača – dedka “bracháčov” pred dôležitým lekárskym zákrokom.
Osobitnú pochvalu si zaslúži náš fanclub, ktorý férovo povzbudzoval po celý čas a vlieval sily našim hráčom.
KONEČNÉ PORADIE
- Bohemians Praha
- Sigma Olomouc
- Spartak Trnava
- FK Hodonín girls
- Zbrojovka Brno
- MFK Vítkovice
- 1.FC Slovácko
- SKP České Budějovice
- Tecnofutbol Austria
- FK Rača Bratislava
- 1.HFK Olomouc
- FC Petržalka
- Fastav Zlín
- Juventus Žilina
- FK Hodonín
- Duslo Šaľa