FK Rača U 10 víťazom Európskej ligy!

Termín: 09.06.2019

Kategória : U 10

Miesto : športový areál Letka – tréningové centrum Slovanu Liberec
Počet družstiev : 11
Ihrisko : 50 x 35 m
Brány : 5 x 2 m
Hrací systém : 2 skupiny, následne prvé tri tímy postup do Ligy majstrov, ostatné postup do Európskej ligy
Hrací čas : 18 minút
Počet hráčov : 1 + 6
Umiestnenie: 7.miesto

ZOSTAVA :

Tolt, J.Červinka,  L.Červinka, Bednárik, Nižnan, Lisický, Dominík, Janči, Minár, Zajko, Lang, Bachan, Almáši,

VÝSLEDKY FK RAČA základná skupina :

FK Rača – FK Dukla Praha 1 : 3  (Bachan)

FK Rača – SK Slávia Praha 1 : 1  (J.Červinka)

FK Rača – SK Dynamo České Budějovice  5 : 2 (Lisický 2, Bachan, Janči, J.Červinka)

FK Rača – SFC Opava 4 : 0 (J.Červinka 2, Janči, Lang)

FK Rača – FC Slovan Liberec  1 : 2 (Bachan)

VÝSLEDKY FK RAČA v Európskej lige

FK Rača – FK Viktoria Žižkov 2 : 2 (Minár, Lisický)

FK Rača – FK Mladá Boleslav 2 : 0 (Bednárik, Janči)

HODNOTENIE

Na  výborne obsadený turnaj sme sa vybrali  do severných Čiech, do mesta pod Ještědom – Liberca. V jednotlivých zápasoch bol k videniu výborný futbal vyspelých družstiev. O výsledkoch zápasov rozhodovali detaily, najmä úspešnosť pri premieňaní šancí. Nakoľko v druhej skupine neprišlo 1 družstvo, odohrali sme aj priateľský zápas s poľským Zaglebie Lubin. Prehrali sme 1:2 gólom minútu pred koncom (náš gól strelil L.Červinka), ale stretli sme sa s tak agresívnym súperom, s akým sme sa doteraz nestretli: keďže na turnaji neboli rozhodcovia, po nevyberaných fauloch súpera už-už som chcel naše družstvo stiahnuť zo zápasu. Súperi nakoniec skončili na 2.mieste, ale nezískali si srdcia ani jedného z prítomných fanúšikov, lebo neférovou hrou sa prezentovali takmer vo všetkých zápasoch.

Naši sa na turnaji nestratili, práve naopak, predviedli výborné výkony, 1 gól v poslednom zápase v skupine ich stál postup do Ligy majstrov. Svojou hrou a sympatickým vystupovaním zapadli do tohto kvalitného turnaja. Patrí im poďakovanie za skvelú reprezentáciu Slovenska, Bratislavy, klubu FK Rača a mestskej časti Bratislava Rača. Chlapci ďakujeme!!! Veľké ĎAKUJEME patrí rodičom , ktorí s nami vycestovali na turnaj , obetovali svoj voľný čas a prostriedky a tak sme všetci mohli vycestovať na tento turnaj. Na záver poďakovanie Slovanu Liberec U 10 za pozvanie na tento turnaj.

IMG-20190609-WA0029 IMG-20190609-WA0015 IMG-20190609-WA0016 IMG-20190609-WA0019