U 10 na Champions Trophy bez prehry na 2.mieste!

Termín: 14.04.2019

Kategória : U 10

Miesto : FC Petržalka – ihrisko s umelou trávou
Počet družstiev : 16
Ihrisko : 48 x 28 m
Brány : 5 x 2 m
Hrací systém : 2 skupiny, následne o umiestnenie
Hrací čas : 16 minút
Počet hráčov : 1 + 6
Umiestnenie: 2.miesto

ZOSTAVA :

Tolt, J.Červinka,  Bednárik, Almáši, Nižnan, Lisický, Dominík, Bachan, Janči, Trnka, Minár, Zajko.

VÝSLEDKY FK RAČA základná skupina :

FK Rača – MŠK Žilina 2 : 2  (Janči, Trnka)

FK Rača – Vranov nad Topľou  1 : 1 (Almáši)

FK Rača – MFK Zvolen 2 : 0 (Lisický 2)

FK Rača – FC Košice 3 : 0 (Lisický, Trnka, Dominík)

FK Rača – Iskra Petržalka  2 : 1 (Almáši, Lisický)

FK Rača – FC Petržalka  2 : 0 (Lisický, Janči)

FK Rača – SFC Kalinkovo  3 : 2  (J.Červinka 2, Janči)

VÝSLEDKY FK RAČA finálová skupina :

FK Rača – Spartak Trnava  1 : 1 (Lisický)

FK Rača – MFK Dubnica 1 : 0  (Almáši)

HODNOTENIE TURNAJA :

V nedeľu 14.04.2019 sme sa zúčastnili kvalifikačného turnaja Champions Trophy. Na turnaji sa hralo o prestíž, ale najmä o 1.miesto, ktoré zaručovalo postup na európske finále vo Viedni za účasti veľkoklubov (titul z minulého roka bude obhajovať FC Liverpool). Konkurencia 11 prvoligových a 5 druholigových tímov bola pre chlapcov z Rače výzvou.

Z náročnej skupiny sme po výkonoch, ktoré mali stúpajúcu tendenciu, bez prehry postúpili do finálovej skupiny. Tam sa postupujúcim tímom prenášal výsledok vzájomného zápasu. Vzhľadom k tomu, že zápasy postupujúcich tímov sa v skupine skončili 1:1, začínali všetky 4 tímy s 1 bodom a so skóre 1:1. V prvom finálovom zápase sme vo výbornom zápase remizovali so Spartakom Trnava a tak sa po výhre nad Dubnicou do čela dostali chlapci z Vranova. O všetkom malo rozhodnúť posledné kolo: my sme zvíťazili nad Dubnicou 1:0, keď súperov brankár zabránil snáď piatim gólom v ich sieti. Na druhom ihrisku vyhral Spartak Trnava 1:0 nad Vranovom a tak na 1. mieste s 5 bodmi a identickým skóre 3:2 boli FK Rača a Spartak Trnava. O víťazovi a postupujúcom na finálový turnaj do Viedne musel rozhodnúť penaltový rozstrel. V ňom boli šťastnejší chlapci z Trnavy a na penalty vyhrali 3:2. Súperom gratulujeme a prajeme im veľa šťastia na finálovom turnaji vo Viedni!

Chlapci, tréneri aj rodičia našich hráčov boli smutní, ale po takomto predstavení môžu byť hrdí! V skromných račianskych podmienkach dokážeme robiť veľké veci. Kvalitne pracovať s mládežou, predvádzať výborné výkony, dosahovať výborné výsledky v zápasoch/turnajoch. Veľké poďakovanie patrí dnes najmä hráčom, ktorí predvádzali perfektné výkony a boli blízko do zápisu do račianskej futbalovej histórie.

Chalanom patrí poďakovanie za reprezentáciu klubu aj mestskej časti !

Postup do Viedne sa snáď podarí za 2 týždne na ďalšom kvalifikačnom turnaji v Oberpullendorfe za účasti družstiev z maďarských a rakúskych akadémií. To bude nová výzva a iný príbeh. Držte nám palce, môžete si byť istý, že dáme do toho znovu všetko čo v nás je!