1.kolo ZHL FK Rača – Iskra Petržalka 2 : 5

Zostava: Čecho – Štepiansky, Šmálik, Žitný, Fufaľ, Pilácik, Batka, Krajniak, Kinder, Vittek, Stančík, Rašlík

Góly: Pilácik, Stančík

Hodnotenie zápasu :

V zápase s fyzicky zdatnejším súperom sme boli zatlačený do obrany, tá však pracovala spoľahlivo, čo prešlo chytil istý Andrej v bráne. V 15. minúte sme sa ujali vedenia my, keď po nepriamom kope Mária si vrazil loptu do brány súperov brankár. Naša radosť netrvala dlho, keďže o 2 minúty súper vyrovnal po Brankovej chybe – 1:1. Tak skončil aj prvý polčas.

V druhej minúte 2. polčasu ako cez kopirák – Brankova chyba 1:2! V 27. minúte dal súper po rohu gól na 1:3.V 37. minúte po biliarde v našom bránkovisku dal súper štvrtý gól.Následne sme znížili, keď Radko dorazil Máriovu strelu. Aby toho nebolo málo, v 39. minúte sme ešte raz inkasovali, keď po sérii zle vyhodených lôpt Andrejom súper uzavrel skóre.

Našim najlepším hráčom bol Miňo, ktorý dobre rozohrával a takisto odobral súperovi veľa lôpt.Andrej odchytal veľa striel súpera, musí zlepšiť rozohrávku a musí byť v bránkovisku odvážnejší, istejší.  Obrancovia boli v defenzíve spoľahlivý (až na Branka – tomu zápas nevyšiel – musí sa z chýb poučiť), ale dopredu nič nevymysleli.

Paťo F., Kinďo a Adam boli neviditeľní, musia zlepšiť pohyb a prácu s loptou.

Kapitolou sám o sebe je Filip R., ktorý má veľký potenciál, nevie ho na svoju škodu aj škodu celého družstva, využiť. Ako príklad, slúži situácia z prvého polčasu, keď mal v úniku 3 metre náskok a súper ho poľahky predbehol a dovolím si tvrdiť, že obranca nebol rýchlejší, len priamočiarejší. Keď odstráni túto slabinu bude z neho špičkový hráč družstva.  Mário spolu s Radkom boli po Miňovi naši najlepší hráči, ale aj napriek tomu od nich očakávame viac ako predviedli v sobotu, často boli schovaný za súperom, musia byť aktívnejší, v čase keď to nejde musia to byť oni, ktorí dajú hre myšlienku.

• Pingback: FK Rača » Zimná halová liga prípraviek()

• Martina Batková

Je fakt, ze Branko vo svojom premierovom majstrovskom zapase na poste hraca urobil zopar chyb, len sa pytam, ci to nemoze byt aj tym, ze na treningoch (aspon na tych, co som bola ja) je vzdy v utoku a na zapase v obrane.

Verim, ze Branko si komentar trenera zoberie k srdcu a ze ho to vyhecuje k lepsim vykonom.

Treba im dat s Andrejom cas, kedze je kazdy na poste, kde doteraz nehravali…. Mozno by pomohlo aj zopar konkretnych teoretickych rad od trenera (ze pri rohovom kope si brankar stavia k tycke hraca a pod.) …. Bola by ich adaptacia snad rychlejsia…